Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Jarní závod v Josefově u Hodonína

 

Tak jsme absolvovali náš první závod, který se konal 10. května 2008 v Josefově u Hodonína. Původně jsem tam jela s paničkou jen na kukačku, ona totiž vůbec nevěřila, že na nějaké závodění máme a ani nechtěla na závod nastoupit. Nicméně nakonec dostala rozum a říkala, že když už jsme se přihlásily, tak přece nebudeme z boje utíkat . Jí se to teda mluví, ta se mohla volně pohybovat, ale mě po příchodu do areálu vrzla do kotce a tam jsem musela čekat, až na nás přijde řada. Jojo a pak že se říká, že psi to maj v životě jednoduché. Zatímco se panička stresovala mezi dvounožcema, já jsem se žrala nudou v kotci. Chjo, nenávidím čekání. Ale pak to přišlo....panička si pro mě uráčila přijít.....no hurá, jdeme na to. Konečně si trošku protáhnu kosti. Jak jsme přišli na plac, zamířily jsme si to rovnou k rozhodčímu. Po pozdravu, kdy se nás pan rozhodčí ptal na příbuznost se známým spisovatelem, jsme naběhly na mě známé a nenáviděné obraty. No, překousla jsem to a radši cvičila, abych paničce udělala radost. Poté nasledovalo sedni - lehni -vstaň, což už docela ovládám. Ale pak........aport, můj kámen úrazu, na tom jsme ztroskotali. No ale co, činku jsem přinesla, ale byla jakási špinavá, tak jsem ji vyplivla paničce na nohy. Se jí to moc nelíbilo, ale musela si ji už zvednout sama. A pak odložení. To nám šlo nejlíp. Pěkně jsem se vyvalovala na sluníčku, to se mi líbilo. Mezi tím, co jsem si lenošila, cvičil Destino. Pak nám pan rozhodčí zavelel, že už si můžeme přijít pro hodnocení. A měly jsme to za sebou. Nakonec jsme to zmákly za 38 bodů z 50...to zase není tak špatné, napoprvé, ne? Měli jsme stejné bodové ohodnocení s Etoschou, tak aby se nějak rozhodlo, šli jsme na závěrečný roztřel, kde mě Etoscha,  jako starší a zkušenější, doslova roznesl na kopytech. No co, příště mu to zase natřu já 

Jo, ještě jsem Vám zapomněla říct, že nás v kategorii štěňat závodilo pět :

Etoscha od Hanínského lomu

já, Bentley Catley Ranch

Destino Silva Tarok

Amundsen Catley Ranch

Desiré Silva Tarok

Nakonec jsme dopadli takto: Etoscha první místo, já druhá, Amundsen třetí, Destino čtvrtý a Dizzy pátá. Tímto všem gratuluju a posílám třikrát haf haf haf!!!

A ještě závodili ti starší v kategorii ZZO a ZVV1.Šlo jim to super, holt už mají něco nacvičeno, byli všichni šikulky, co Vám mám povídat. Tak Vám jen štěknu výsledky, jak dopadli:

ZZO:

1. místo  Arleta

2. místo Caliber z Modrého ráje

3. místo  Kürass z Josefovských búd

4. místo  Abba Vrá-ji

5. místo  Beretta z Podhabří

6. místo  Cairo Prius

7. místo  Arwen Rose Natinor

8. místo  Karla BOhemia Ouni

9. místo  Carmello Di Capo Rizzuto

10. místo  Frída Bonoda

11. místo  Cany Prius

ZVV1:

1. místo  Ibekles z Josefovských búd

2. místo  Chad z Josefovských búd

Nejlepší stopař:  Chad z Josefovských búd

Nejlepší obrana a poslušnost: Ibekles z Josefovských búd

Celkový vítěz Jarního závodu: Ibekles z Josefovských búd

 

Uff, to bylo vyčerpávající. Tak se mějte a kdybyste se chtěli podívat na fotky, najdete je zde

Obrazek

 

takové krásné poháry jsme dostali, teda první tři v kategorii štěňat